Bambiriáda Ostrava 23. - 25. 5. 2014

„Jsme tady dvacet pět let zase a znova.“  Tak znělo motto Bambiriády 2014, motto poukazující na dvacet pět let od znovunabytí svobody pro každého z nás. Samotná Bambiriáda je toho důkazem, protože taková plejáda spolků a organizací, jaká se na patnácti bambiriádních místech po celé republice objevila, by v nesvobodě nemohla vůbec vzniknout.
 
Ostravská Bambriáda, která se konala u restaurace Koliba v Bělském lese a kterou zorganizoval Radamok - Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, hostila od pátku 23. května do neděle 25. května 2014 takřka čtyřicet spolků a organizací. Akce by se nemohla uskutečnit bez sponzorů, z nichž hlavními byli Moravskoslezský kraj, Statutární Město Ostrava, Městský obvod Ostrava-jih, Arcelor Mittal a Ostravské vodárny a kanalizace. Těm navíc patří poděkování i za úžasný stánek se stále čerstvou vodou, ke kterému se svorně chodili občerstvovat návštěvníci, vystavovatelé, účinkující i pořadatelé.
 
Ostravskou Bambiriádou prošlo za tři dny celkem třináct tisíc návštěvníků, což je více než úctyhodné číslo. Na pódiu se střídali účinkující, děti se bavily a zároveň sbíraly body u prezentačních stánků - a nad vším se po většinu víkendu klenulo krásně modré nebe. Počasí Bambiriádě přálo, krátký sobotní deštík s prudkým poryvem větru byl pouze drobnou výjimkou.
 Kdo všechno se na ostravské Bambiriádě prezentoval? Například Posejdon, Pionýr, Dětský tábor A je to, Svaz Dakota, Debrujáři, Junák, A-Tom nebo třeba Klub přátel Železniční Dopravy. Děti si u stánků sbíraly body do Bambi pasů, které pak mohly při losování vyměnit za zajímavé výhry, a v mezičase mohly sledovat třeba ukázky bojového umění prezentované Armádou České republiky, kynology z Městské policie Ostrava, představení Divadla loutek Ostrava, skupinu Memoris nebo obratného freestylového fotbalistu Víťu Kanyzu. Kdo umí, umí.
 
Radamok jako hlavní koordinátor spolupracoval na přípravě Bambiriády v Moravskoslezském kraji  celkem na čtyřech místech. Kromě Ostravy se tak mohly děti radovat i v Českém Těšíně, Třinci a v Krnově a nutno podotknout, že čtyři místa z patnácti je pro Moravskoslezský kraj a Radamok velmi dobrá vizitka. Navíc se akce vydařily ve všech čtyřech městech, takže shrnuto a podtrženo – moravskoslezská část Bambiriády koordinovaná Radamokem dopadla v roce 2014 báječně.

Bambiriáda Ostrava 23. - 25. 5. 2014 - fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patička pod spodním menu