Den Země Kopřivnice 22. 4. 2014

Tak jako každý rok, tak i letos se Kopřivnice zapojila do oslav světového svátku Den Země. Letošní ročník se konal v úterý 22. dubna v sadu E. Beneše. Tradiční akci uspořádala kopřivnická radnice ve spolupráci s Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje - RADAMOK, která zajistila technickou stránku akce.

Připravený program, který přilákal své návštěvníky, byl velmi bohatý a rozmanitý. V dopoledních hodinách se na slavnosti přišly podívat převážně děti ze školek a školáci v doprovodu pedagogů a vychovatelů. Pořadatelé měli pro děti připravené soutěže, hádanky a kvízy, vše zaměřené na životní prostředí. Soutěžící děti obdržely hrací karty, do kterých za splněné úkoly dostaly razítko. Po absolvování všech deseti stanovišť získaly odměny. Na své si přišly všechny děti, nejen soutěživé, ale i tvořivé a zvídavé. Velmi je zaujala ukázka agility se psy, nebo malá výstavka domácích mazlíčků. Nechyběla tradiční výstava výrobků, které vyrobily děti z místních škol a školek a to z odpadového materiálu na téma Příroda nám, my přírodě!

V doprovodném programu se představilo netradiční divadelní představení Vivat Kompostela. Ve svém vystoupení předvedli dětem, jak správně kompostovat. Pak následovalo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Naše odpadky nepůjdou na skládky, kterého se zúčastnili mateřské a základní školy města Kopřivnice. Za své výrobky byli všichni odměněni pěknými dárky. Dle informací jedné z hlavních organizátorek akce Veroniky Křístkové se soutěžního dopoledne zúčastnila téměř tisícovka dětí.

Odpolední program, začal vydatným deštěm, takže ho pořadatelé nakonec museli zrušit. O ten večerní však návštěvníci nepřišli, byl přesunutý do Mandala árt té kafé, kde diváci mohli shlédnout dokumentární film o planetě Zemi s názvem Home a na závěr zahrála polská kapela Keira is Your.

Den Země Kopřivnice 22. 4. 2014 - fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patička pod spodním menu