BAMBIFEST Ostrava 19. - 20. 5. 2017

19. 5. 2017 a 20. 5. 2017 se konal již 19. ročník festivalu pro děti BAMBIFEST v Ostravě - Bělském lese. BAMBIFEST je největší přehlídka organizací a skupin naplňujících volný čas dětí a mládeže.

Do akce se zapojilo přes 30 organizací se svým stánkem a aktivitou pro děti a téměř 25 organizací, které vystoupily na pódiu. Záštitu nad ostravským BAMBIFESTem převzali starosta Městského obvodu Ostrava–Jih Bc. Martin Bednář, náměstek primátora města Ostravy Ing. Vladimír Cigánek, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislav Folwarczny a senátor Ing. Leopold Sulovský.

Počasí nám letos velmi hrálo do karet a návštěvnost se za 2 dny festivalu vyšplhala k téměř 8 000 návštěvníkům. Děti během akce získávaly u jednotlivých vystavujících organizací za aktivity razítko do BAMBIpasu, který byl slosovatelný o drobné a sladké odměny. Navíc tento BAMBIpas sloužil jako vstupenka na doprovodné akce BAMBIFESTu, které mohou účastníci festivalu navštívit i během následujícího týdne za zvýhodněné vstupné. Jedná se o Dolní oblast Vítkovice, Fungolf, Ostravské muzeum a Ostravské výstavy. Během festivalu BAMBIFEST se uskutečnil také koncert kapely Rebel, která si našla své nové příznivce, a následně se konalo letní kino, kdy divákům byl promítán film Fantastická zvířata a kde je najít. I přes pozdní vysílací dobu film zhlédlo spoustu dětí a jejich rodičů.

Stánky

Návštěvníci mohli mezi organizacemi například navštívit Asociaci malých debrujárů, kteří si nachystali spoustu fyzikálních pokusů, 1. Judo Club Baník Ostrava, kde se děti mohly zdokonalovat v kotrmelcích a také Urban Motion freerun, který se stal nejoblíbenějším stánkem BAMBIFESTu. Také ostatní organizace předvedly aktivní činnost ve stánku.

Pódium

Pódium letos obsadilo obrovské množství talentovaných dětí a souborů. Diváci tak viděli například Dramatický kroužek Všetečka ze ZŠ Michálkovice, kde si děti připravily pohádku o Ostravě či několik tanečních vystoupení, která se předvedou i na různých mistrovství České republiky. Návštěvníci se také mohli zaposlouchat do zvuku hudebních nástrojů nebo zpěvu. Nechyběly také ukázky ze sportovního odvětví.

KDO S KOHO

Na letošním ročníku BAMBIFESTu se konala opět soutěž pro základní školy Kdo s koho. Soutěžní školy vytvořily šestičlenné týmy napříč prvním až šestým ročníkem. Soutěžilo se v pohybových i vědomostních disciplínách. Každý dětský účastník obdržel při registraci soutěžní tričko a následně při vyhlašování tašku s odměnami, ve které soutěžící nalezli volný vstup do FUNGOLF Ostrava, DinoPark Ostrava a vstupenku na představení do Divadla loutek Ostrava. Každý člen vítězného týmu získal od našich partnerů poukaz k nákupu libovolného sortimentu v DECATHLON Ostrava v hodnotě 250 Kč, 300 Kč a 500 Kč, SMART hru od společnosti MINDOK, vstupenku do Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic a další ceny od našich partnerů. Vítězné týmy navíc získaly finanční odměnu od RADAMOK v hodnotě 1 500 Kč, 3 500 Kč a 5 000 Kč.

Další

Bez finanční a materiální podpory by to však nešlo, proto děkujeme všem partnerům, kteří se podíleli na hladkém průběhu BAMBIFESTu. Mezi hlavní partnery patřilo Statutární město Ostrava, Městský obvod Ostrava – Jih, Moravskoslezský kraj, Obchodní centrum Galerie a Decathlon.

Organizátorem BAMBIFESTu v Ostravě je RADAMOK – Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, z.s. Na organizování akce se podílelo několik desítek dobrovolníků.

Děkujeme všem účinkujícím, partnerům a návštěvníkům za vydařenou akci a těšíme se opět na příštím ročníku BAMBIFESTu.

Celou fotogalerii naleznete zde.

Patička pod spodním menu