BAMBIFEST Ostrava 18. - 19. 5. 2018

Dsc_4026Na loukách v Ostravě-Bělském lese bylo opět živo. 18. – 19. 5. 2018 se uskutečnil jubilejní ročník BAMBIFESTu, největší přehlídky volnočasových aktivit pro děti a mládež, letos s mottem: „Již 20 let naplňujeme volný čas Vašich dětí!“.

BAMBIFEST našel své příznivce i letos a to i přesto, že počasí nebylo úplně optimální. A i když nebylo dětí nejvíce, o to více se jim organizátoři věnovali a vykouzlili jim tak nejeden úsměv na tváři. Při příchodu na festival děti obdržely svůj BAMBIpas, kartičku, se kterou postupně obcházely jednotlivé stánky a plnily zde rozmanité úkoly. Za správně odvedený úkol děti získaly do své kartičky razítko. Při získání daného počtu razítek byl BAMBIpas slosovatelný. Děti při vylosování právě svého čísla obdržely krásné ceny, které nám věnovali partneři festivalu.

Záštitu nad ostravským BAMBIFESTem převzal i v letošním roce pan Bc. Martin Bednář – starosta městského obvodu Ostrava-Jih, pan Ing. Vladimír Cigánek – náměstek primátora města Ostravy, pan Mgr. Stanislav Folwarczny – náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje a v neposlední řadě také pan Ing. Leopold Sulovský, senátor.

Dsc_3540Stánky

Během obou dnů konání bylo k vidění ve stáncích téměř 40 organizací a z toho 2 krajské rady, které zastupovaly celkem 90 oddílů. Na stánky postupně přicházely děti a plnily zde aktivitu. Děti tak mohly vyzkoušet stavbu puzzlí, poznávání hradů, zámků, stromů, ale i pejsků, zahrát si s obrovským balonem kinball, ale také třeba si zatancovat, zdolat parkourové překážky, zastřílet si ze zbraní nebo třeba si vyzkoušet fyzikální pokusy. Děti se tak zároveň vzdělávaly, sportovaly a především si zde mohly najít oddíl či kroužek, který jim vyplní jejich volný čas.

Pódium

I v letošním roce bylo k vidění spoustu talentovaných dětí z celkem 19 organizací prezentujících se na pódiu. Viděli jsme snad všechny taneční styly, na které si jen vzpomenete, sportovní ukázky juda, taekwonda, ale také parkouru. Společně jsme si také zazpívali.

Dsc_3105KDO S KOHO

Již třetí rok jsme si během festivalu BAMBIFEST připravili na páteční dopoledne soutěž KDO S KOHO pro základní školy z Ostravska, kde děti plnily jak sportovní, tak také vědomostní úkoly. Každým rokem zájem o soutěž roste a letos se zapojilo již 9 škol. Soutěžní školy sváděly ohromný boj a pořadí bylo velice těsné. I přesto, že nemohou vyhrát všichni, každý soutěžící si odnesl domů nemalou pozornost na tento příjemný den. Vítězné školy obdržely také finanční dary ve výši až 5 000,- Kč.

Další

Celá akce by však nemohla vzniknout bez finanční a materiální pomoci našich partnerů a především hlavních partnerů, kterými byli Statutární město Ostrava, Moravskoslezský kraj, městský obvod Ostrava-Jih, Veolia Energie ČR, a. s. a také Maleda, s.r.o. – seznam všech partnerů je uveden v příloze této zprávy.

Celou akci připravila Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, z.s. která je střešní organizací pro více než 20 spolků v našem kraji a poskytuje jim právní a metodický servis, pomoc s vyplňováním dotací a grantů a vzděláváním svých členů a mnoho dalšího.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do pořádání festivalu BAMBIFEST ať už jako pořadatelé, organizátoři, vystupující na pódiu, vystavující ve stánku, nebo třeba návštěvníci a zpříjemnili tak ostatním 2 květnové dny.

BAMBIFEST Ostrava 2018 v číslech

152 osob z 39 organizací prezentujících svou činnost ve stánku

během 47 vystoupení se na pódiu představilo 231 vystupujících, převážně dětí z 19 organizací

soutěže KDO S KOHO se zúčastnilo 198 dětí z 9 základních škol z Ostravska

BAMBIFEST navštívilo téměř 5 000 návštěvníků, převážně rodin s dětmi

festival připravují 4 zástupci RADAMOK, z.s. a na akci pomáhalo dalších 22 dobrovolníků

při organizaci festivalu v době konání bylo „odpracováno“ přes 600 dobrovolnických hodin

BAMBIFEST 2018 se konal v dalších 4 městech napříč Českou republikou

Celou fotogalerii naleznete zde.

Patička pod spodním menu