Den Země Kopřivnice 19. 4. 2018

Ve čtvrtek 19. dubna 2018 se uskutečnila již tradiční akce v Kopřivnici, Den Země. Ten se slaví na celém světě již od roku 1970 ve více jak 193 zemí. Také v Kopřivnici je tento významný den spojen s přírodou, ekologií a životním prostředím.

Město Kopřivnice spolu s Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje si přichystali den plný poznatků, dovedností, ale především zábavy. V parku Dr. Edvarda Beneše se během dopoledne uskutečnil program především pro děti z mateřských a základních škol. Organizátoři si pro základní školy připravily sportovně-vědomostní hru s názvem „Kopřivnická ekologiáda“. Děti soutěžily v netradičních disciplínách a jejich spolužáci je u toho velmi podporovali. Každý účastník si odnesl drobné upomínkové předměty, vítězové pak poukázky na sportovní vybavení, dárkové předměty od města Kopřivnice a pro celou školu také finanční odměnu. Pokud zrovna děti nesoutěžily, mohly navštívit několik stánků. Děti si mohly zasadit květiny do truhlíků, které následně budou zdobit Štefánikovu ulici, vyzkoušet si práci popelářů nebo namalovat kontejner barvičkami. Také jsme mohli rozpoznávat stopy zvířat a větve stromů, zjistit, jak se pečuje o včely a ozdobit si perníčky, nebo se seznámit s neživou přírodou ve formě kamenů, hornin a dalších nerostů. Mateřské školy zatím navštívily planetárium a dozvěděly se zajímavé informace o vesmíru a přírodě. Na památku si pak návštěvníci mohli vyrobit ptačí budku ze dřeva nebo si sami vytvořit button.

Odpoledne se diváci mohli zakousnout do moučného červa nebo švába – to si pro nás připravila organizace Brouk na talíři svou show s možností ochutnávky. Našlo se spoustu odvážlivců, kteří vyzkoušeli tuto pochoutku. Dále jim čas strávený na Dni Země zpestřila Pionýrská skupina Kopřivnice se svými písničkami, se kterými se zúčastní také celostátní soutěže Dětská porta. Držme jim proto palce! Den Země nám zakončila skupina Marasbanda, která svými hity roztančila nejednoho návštěvníka.

Děkujeme všem návštěvníkům za hojnou účast, městu Kopřivnice a RADAMOKU za zorganizování tohoto dne a především generálnímu partnerovi SLUMEKO (Služby města Kopřivnice) za odměny pro děti do soutěže pro základní školy a záštitu nad celým Dnem Země.

Den Země Kopřivnice 19. 4. 2018


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patička pod spodním menu