BAMBIFEST Ostrava 18. - 19. 9. 2020

Září – pro děti začátek školního roku, pro organizace pracujícími s dětmi začátek kroužků, nových tváří, ale také setkání s dětmi, které se do organizací opět vrátily. Pro BAMBIFEST bylo v letošním roce září něčím novým – COVID nám neumožnil konat festival v tradičním květnovém termínu, proto jsme přistoupili na třetí zářijový víkend (18. – 19. 9. 2020). A jak se povedl? To posuďte sami.

BAMBIFEST se i přes omezení shlukování většího množství osob konal s opatřeními, abychom dodrželi dané nařízení. Dezinfekce všude kam oko dohlédne, informování o bezpečném chování na akci, větší rozestupy mezi stánky, „oplocení“ areálu a hlídání počtu návštěvníků, ať nepřekročí 1 000 osob v jednu chvíli a i přes to si děti s rodiči do areálu opět našli cestu. Děti si vyzvedly hrací kartičku – BAMBIpas, se kterou si prošly stánky a zde plnily aktivity, které si pro ně tyto organizace připravily. Za splněný úkol obdržely děti do svého BAMBIpasu razítko a při splnění daného množství razítek byl BAMBIpas na infostánku BAMBIFESTu slosovatelný. Děti obdržely krásné ceny od našich partnerů, kterým tímto velmi děkujeme.

Záštitu nad ostravským BAMBIFESTem převzal starosta městského obvodu Ostrava-Jih pan Bc. Martin Bednář, náměstek primátora města Ostrava Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D., náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislav Folwarczny a senátor Ing. Leopold Sulovský.

Stánky

Během konání festivalu bylo k vidění ve stáncích 34 organizací, jejichž součástí byla také krajská rada s 12 oddíly (předními hlídkami), které pracují ve svém volném čase s dětmi a mládeží a nabízí jim tak skvělé využití volného času. Ve stáncích si děti mohly vyzkoušet střelbu na laserovou střelnici, zahrát si puzzle, vyzkoušet si oživování na figuríně nebo zažít adrenalin na lezeckých aktivitách. Děti letos také vyzkoušely korfbal, házenou nebo judo.

Pódium

A co jsme mohli vidět v letošním roce na pódiu? Představilo se nám 17 organizací, což je přes 150 vystupujících při prezentaci své organizace na pódiu. Pro některé děti to bylo první vystoupení před rodiči a kamarády a všichni svá vystoupení předvedli velice obstojně a také za něj sklidili obrovský potlesk a uznání.

KDO S KOHO

Vládní opatření a také obezřetnost ředitelů ostravských škol nám v letošním roce neumožnilo konat soutěž pro děti základních škol Kdo s koho, nicméně věříme, že v příštím roce tuto soutěž opět obnovíme a navážeme na dlouhodobou tradici této oblíbené části celého festivalu.

Další

Festival BAMBIFEST Ostrava byl připraven Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, z.s., která je střešní organizací pro více než 20 spolků pracujících s dětmi a mládeží z celého našeho kraje. Poskytuje jim právní a metodický servis, pomoc s vyplňováním dotací a grantů, vzděláváním a dalšími aktivitami.

Děkujeme všem pořadatelům, organizátorům, vystupujícím, vystavujícím, návštěvníkům a všem, kteří se jakoukoliv formou podíleli na přípravě a organizaci BAMBIFESTu.

Celý festival BAMBIFEST Ostrava by nemohl vzniknout bez finanční a materiální pomoci našich partnerů a také především bez podpory městského obvodu Ostrava Jih, statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje, hlavních partnerů Veolia, Maleda, SeePOINT a také všech ostatních partnerů, kteří jsou uvedeni v příloze zprávy. Všem vám děkujeme!

BAMBIFEST Ostrava 2020 v číslech

140 osob z 34 organizací prezentujících svou činnost ve stánku

během 30 vystoupení se na pódiu představilo 150 vystupujících, převážně dětí z 27 organizací

i přes aktuální situaci BAMBIFEST navštívilo téměř 4 000 návštěvníků, převážně rodin s dětmi

festival připravují 4 zástupci RADAMOK, z.s. a na akci pomáhalo dalších 20 dobrovolníků

při organizaci festivalu v době konání bylo „odpracováno“ přes 550 dobrovolnických hodin

BAMBIFEST 2020 se konal v dalších 3 městech napříč Českou republikou

Celou fotogalerii naleznete zde.

Patička pod spodním menu