BAMBIFEST 2017

Ostravský Bambifest 2017 dělá radost dětem, vedoucím i rodičům

Již po devatenácté se schází děti, mládež, jejich vedoucí, organizátoři a rodiče na Bambifestu. Letošní ročník se uskuteční v Ostravě na louce u Koliby v Bělském lese 19. a 20. května 2017. Setkání se dříve konalo také pod názvem Bambiriáda. Pod novým názvem se představí potřetí.

Bambifest Ostrava 2017 je přehlídka volnočasových aktivit pro děti a mládež.

„Jedná se o největší přehlídku organizací, které pracují s volným časem dětí a mládeže. Takže dnes se prezentují Domy mládeže, střediska volného času, pionýrské oddíly, dětské oddíly různého zaměření, sportovní oddíly, kroužky, kluby, tělovýchovné jednoty, tedy všechny organizace, které nějak naplňují volný čas mládeže. Prezentují se i dobrovolní hasiči, městská policie a další složky, které se volnému času také věnují,” řekl Ing. Vladimír Peter, člen organizačního štábu Rady dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, z. s.

Slavnostní start Bambifestu odmávnul v pátek 19. května v 10.15 minut Ing. Vladimír Cigánek, náměstek ostravského primátora spolu se senátorem Ing. Leopoldem Sulovským. Oba popřáli účastníkům dvoudenního setkání nadále krásné slunečné počasí, hodně zábavy, pohybu, nového poznání a získání nových kamarádů.

Před hlavním podiem byla zahájena sportovně teoretická hra KDO s KOHO. Této soutěže se zúčastnilo šest základních škol města Ostravy: ZŠ Ostrava - Hošťálkovice, Ostrava - Ostrčilova, Ostrava - Hrabůvka, Klegova, Ostrava - Hrabůvka, Provaznická, Ostrava - Hrabůvka, Mitušova 8 a Ostrava - Zábřeh, Chrjukinova, které byly složené ze šesti reprezentantů od první třídy po šestou třídu. V družstvu bojovali tři chlapci a tři děvčata. Chytrolíni z každého družstva odpovídali na teoretické otázky, mezi kterými byli o otázky ze 750leté historie města Ostravy.

Po oba dny se na pódiu bude prezentovat více než 25 oddílů a organizací, které předvedou svoji činnost. Ve stancích nabízejí prezentaci a také ukázky 35 dětských sdružení, středisek volného času, a dalších subjektů, které organizují volný čas dětí a mládeže.

„Provádíme zde ukázku našich poníků a naše členky ukazují, co je možné se v naší skupině SDO Brontosauři naučit. Také vlastníme dalších 18 dospělých a velkých koní. Upořádáváme mimo jiné také dětské tábory i příměstské tábory, " řekl Jiří Kohout, předseda SDO Brontosauři z. s.

Bambifest Ostrava 2017 pořádá Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje.

„Našich akcí se pravidelně, zvláště pak v takovém počasí jako je dnes, zúčastňuje asi něco okolo 8 - 10 tisíci lidí. Pravda je, že nejhorší rok byl asi před pěti šeti lety, kdy hodně pršelo, akci jsme nezrušili, ale účast byla velmi malá, osm set až tisíc lidí za dva dny. V příštím roce se akce bude konat pod názvem Bambifest po čtvrté a celkově společně z názvem Bambiriáda to bude "kulatý" 20. ročník,” dodal Vladimír Peter.

Další Bambifesty 2017:

  • 19. - 20. 5. Blansko, Zámecký park, České Budějovice, sportovní hala
  • 25. 5. Náchod, Areál SVČ Dečko
  • 26. - 27. 5. Krnov, SVČ Krnov
  • 27. 5. Třinec, Park u sborového centra Hutník

Zdroj: www.novinky,cz

Patička pod spodním menu