Den Země v Kopřivnici

AKCE KE DNI ZEMĚ V PARKU E. BENEŠEV KOPŘIVNICI PŘILÁKALA VÍC ÚČASTNÍKŮ

Letos Kopřivnice slavila Den Země nově. Tentokrát akci, která se konala ve čtvrtek 19. dubna v parku E. Beneše, zastřešovali nováčci, občanské sdružení Rada dětí Moravskoslezského kraje, které připravilo program ve spolupráci s kopřivnickými mateřskými školami, místními organizacemi a městem.

Akce s názvem Žijeme zdravě, hravě… představila řadu ekologických aktivit, během nichž se mohli nejen děti, ale i dospělí hravou formou seznámit s tím, jak správně kompostovat nebo separovat jednotlivé složky komunálního odpadu. Samozřejmě byly připraveny soutěže a zábava pro všechny věkové kategorie. Po celý den se na pódiu střídali s kulturním programem nejen žáci místních mateřských, základních a uměleckých škol, ale vystoupilo také trio Afrikana.

Každý, kdo zavítal do parku, mohl zhlédnout ukázky tradičních řemesel, navštívit pravou mongolskou jurtu s čajovnou nebo indiánské teepee, pohladit živá zvířátka z chovatelského kroužku domu dětí a mládeže, zdolat horolezeckou stěnu, zaskákat si na trampolíně, projet se parním vláčkem nebo ochutnat speciality včelařů a dalších prodejců. Město na akci prezentovalo návrhy na úpravu zpevněných ploch pod kontejnerová stání, které jsou v plánu na letošní rok, a širší veřejnost se s nimi mohla nejen seznámit, ale i připomínkovat.

Ani letos nechyběly výtvory dětí z místních mateřských škol, které každoročně vyrábějí dílka z odpadových materiálů. Vzhledem k tomu, že akce probíhala po celý den a ne jen dopoledne jako v minulosti, výrobky dětí si tak prohlédlo víc lidí než v minulosti.

„Akce, kterou město podpořilo 18 tisíci korunami, se myslím povedla. Sama jsem byla velmi mile překvapena různorodostí nabízených aktivit, a není se tedy co divit, že na akci přišlo mnohem více lidí, než jsme původně očekávali,“ okomentovala akci Ivana Rašková, koordinátorka Zdravého města a jedna z organizátorek akce.

Zdroj: www.koprivnice.cz

Patička pod spodním menu