Kopřivnice slavila svátek Země ve čtvrtek...

Kopřivnice slavila svátek Země ve čtvrtek i sobotu několika akcemi Program ke Dni Země bavil po celý den

Kopřivnice (hod) – Ve čtvrtek se v sadu E. Beneše po celý den slavil svátek Země. Akci připravila Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje ve spolupráci s radnicí, společností Slumeko a dalšími partnery. Letos organizátorům na rozdíl od loňska přálo počasí, a lidé se tak mohli bavit až do 18. hodiny.

V rámci dopoledního programu soutěžilo šest družstev základních škol v Kopřivnické ekologiádě, která prověřila nejen jejich vědomosti z ekologických aktivit v našem městě, ale i sportovního ducha při plnění soutěžních disciplín. První místo vyhrálo družstvo ZŠ M. Horákové, které si odneslo šek v hodnotě pět tisíc korun. Druhé místo obsadila ZŠ Lubina a třetí skončila ZŠ Emila Zátopka.

„V rámci doprovodného programu bylo možné si vyrobit ptačí budky, ozdobit a ochutnat perníčky, chodit naboso po pocitových chodníčcích různým lesním podložím nebo si vyzkoušet slalom s popelnicí a jiné aktivity,“ uvedla Lucie Kubalcová, pracovnice odboru životního prostředí, která byla jednou z organizátorek akce.

„Děti z mateřských škol navštívily mobilní planetárium, kde pro ně byl připraven speciální program. V rámci dopoledního programu si děti mohly prohlédnout také vycpaná zvířata, která přivezli zástupci Český lesů. Ty v odpoledním programu vystřídal pán, který přivezl brouky a jiný hmyz a připravil pro děti i dospělé zajímavou soutěž. Velký zájem byl také o aktivitu Zasaď si svůj truhlík, což nás mile překvapilo,“ řekl Vladimír Peter, ředitel Rady dětí a mládeže Moravskoslezského kraje. Květinové truhlíky se jménem autora budou zkrášlovat ulici Štefánikovu u autobusových zastávek.

Ani letos nechyběla výstava děl mateřských škol z odpadových materiálů, která je nyní k vidění ve vestibulu radnice až do konce května.

Zdroj: http://www.koprivnice.cz

Patička pod spodním menu