Ostravský Bělský les hostí dvoudenní Bambifest

Bambifest je celostátní akce pořádána v pátek 17. května a v sobotu 18. května. Je zaměřená na prezentaci aktivit dětských sdružení, středisek volného času a dalších subjektů, které organizují volný čas dětí a mládeže. V Ostravě se koná na louce u Koliby v Bělském lese. V pátek 17. května byl program Bambifestu především věnován žákům základních a středních škol. Pro ně byl připraven soutěžní program. Družstva dětí ze základních škol se pod vedením svých učitelů postupně utkávala v různých soutěžích. Na podiu se pak představili jednotlivé organizace, které se zabývají vyplňováním volného času dětí.

„Je to festival, kde se prezentují spolky, které se programově a celoročně věnují dětem a mládeži. Dnes dopoledne byl program nachystaný především pro žáky, kteří sem přicházejí s učiteli v rámci školního rozvrhu. Byly připraveny soutěže mezi školami a ukázky různých činností. Odpoledne se na podiu představí řada zajímavých vystoupení jako je Taneční škola Jarky Calábkové nebo Cirkus trochu jinak a další,” řekl Martin Orlík koordinátor festivalu za Radu dětí a mládeže Moravskoslezského kraje.

V sobotu 18. května začne na louce u Koliby v Bělském lese, poblíž zastávky tramvaje č. 11 na ulici Svornosti, druhý den Bambifestu v 9.20 hodin. Na podiu odstartuje program a po celou dobu bude, podle informací Martina Orlíka, připravena ukázková prezentace různých činosti, které mohou zhlédnout především rodiče. Děti se pak samy rozhodnou, kterou činnost si vyberou. Svou práci ukázali v průběhu pátečního dopoledne a poledne členové Dobrovolného hasičského sboru z Ostravy-Zábřehu. Klub Biatlon Moravia nabízel možnost zastřílet si na biatlonové střelnici laserovou puškou. Na vystoupení se rozcvičovaly mladé gymnastky z Gymnastického klubu Vítkovice, z.s. Ten byl založen v roce 1964. Klub po celou dobu vychovává velmi dobré gymnastky. V sobotu ukáží své vystoupení rovněž mažoretky, další vystoupení předvede školní družina při ZŠ Mariánské Hory. Prezentovat své umění bude taneční skupina Akcent. Následovat bude další programová nabídka.

21. ročník Bambifestu Ostrava bude ukončen v 18.00 hodin.

Zdroj: www.novinky,cz

Patička pod spodním menu