Sváteční program Den Země v Ostravě

ZPĚVAČKA HEIDI JANKŮ MODEROVALA PROGRAM DNE ZEMĚ V OSTRAVĚ

Sváteční program Den Země v Ostravě na Masarykově náměstí v pátek 20. dubna od 9 do 17 hodin moderovala Heidi Janků.,

Den Země se celosvětově slaví od 22. dubna 1970, kdy američtí studenti zorganizovali kampaň za přijetí nových ekologických zákonů a zvýšení státního rozpočtu na ochranu životního prostředí. V roce 1990 se poprvé k tomuto svátku přidala i Česká republika.

V Ostravě svátek Den Země zorganizovala Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje – RADAMOK. Na náměstí se sešlo mnoho organizací, které předváděly své ekologické výrobky šetřící životní prostředí.

Svůj stánek zde měli i mladí pracovníci Hydrometeorologického ústavu v Ostravě – Porubě. Předváděli zde základní přístroje měřící meteorologické veličiny, jako je teplota, vlhkost vzduchu, směr a rychlost větru nebo množství srážek. Druhá část prezentace obsahovala pokusy zejména pro děti, kterými se mohou simulovat určité procesy nebo přírodní jevy v atmosféře, jako je například skleníkový efekt, koloběh vody v přírodě či teplotní inverze.

Na Masarykově náměstí v Ostravě probíhal i doprovodný kulturní program. Zúčastnilo se ho asi 376 účinkujících. Program po celou dobu moderovala a v krásném počasí dobrou náladu udržovala zpěvačka Heidi Janků, která měla i svůj hodinový koncert. Program po celý den sledovalo asi 3000 lidí. Den Země v Ostravě uzavřel koncert kapely MAROD.

Zdroj: http://novinky.cz

Fotogalerie


 
 
 
 
 

Patička pod spodním menu