RADAMOK v letošním roce opět tři dny dobrovolnických aktivit využil k úklidu Hájenky. V Hájence se provedl generální úklid včetně umytí oken. Desítka dobrovolníků z TOM Maracaibo z Třince se podílela na přípravě dřeva na zimu. Dále se v rámci této akce uklidil sklad RADAMOKu v Kopřivnici. Děkujeme všem dobrovolníkům za odvedenou práci a budeme se těšit na další spolupráci... zobrazit celý článek a fotogalerii

Valné shromáždění RADAMOK 26. 6. 2019

BAMBIFEST Ostrava 17. - 18. 5. 2019

Rok s rokem se sešel a nás čekal další ročník BAMBIFESTu, největší přehlídky volnočasových aktivit pro děti a mládež z Moravskoslezského kraje. Letos 21. ročník proběhl na loukách u Koliby v Ostravě-Bělském lese v pátek a sobotu 17. a 18. května 2019. BAMBIFEST se i přes hlášenou předpověď počasí velice vydařil a děti s rodiči si na louky opět našli cestu. V areálu festivalu si děti vyzvedly hrací kartičku – BAMBIpas, se kterou si prošly stánky a zde plnily aktivity, které si pro ně tyto organizace připravily. Za splněný úkol obdržely děti do svého BAMBIpasu razítko a při splnění daného množství razítek byl BAMBIpas na infostánku BAMBIFESTu slosovatelný. Děti obdržely krásné ceny od našich partnerů, kterým tímto velmi děkujeme. Záštitu nad ostravským BAMBIFESTem převzal starosta městského obvodu Ostrava-Jih pan Bc. Martin Bednář, náměstek primátora města Ostrava Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D., náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislav Folwarczny a senátor... zobrazit celý článek a fotogalerii

Den Země Kopřivnice 26. 4. 2019

V pátek 26. dubna 2019 jsme společně s městem Kopřivnicí oslavili Den Země, celosvětově známý svátek přírody, ekologie a také zamyšlení se nad životním prostředím. V parku dr. Edvarda Beneše jsme si pro žáky základních škol přichystali již druhý ročník sportovně-vědomostní soutěže Kopřivnická ekologiáda. Organizátoři soutěže si pro děti připravili netradiční překážkové dráhy, záludné otázky a nezapomněli také zapojit jejich kamarády, kteří je přišly podpořit a povzbudit. Děti bojovaly o finanční dar pro svou školu, ale také o hodnotné dárky od partnerů a města Kopřivnice, které si odnesl každý soutěžící. A jak samotná soutěž dopadla? 6. místo obsadila ZŠ 17. listopadu, 5. místo si vybojovaly děti ze ZŠ Floriana Bayera, o 4. místo se poprala ZŠ Lubina. 3. místo, finanční odměnu v hodnotě 1 500,- Kč a spoustu dárků získala ZŠ Emila Zátopka, 2. místo s finanční odměnou 3 500,- Kč pro školu v soutěži obdržela ZŠ Milady Horákové a první místo si vybojovala ZŠ Mniší, která obdržela pro děti odměny od... zobrazit celý článek a fotogalerii

Tornádo 8. ročník 23. 3. 2019

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet… Tak přesně takové ráno nás čekalo v sobotu 23. března v Ostravě. V sobotu proběhl 8. ročník soutěže mažoretek Tornádo, letos s mezinárodní účastí. Jelikož nás čekal náročný a dlouhý den, hned z rána jsme se pustili do boje o cenné kovy. A opět se bylo na co dívat! Nejdříve nám pódium obsadily nejmenší děti, které se svými formacemi roztleskaly celou Aulu, aby ne, když to pro některé děti bylo úplně první vystoupení na soutěži. Medaile si nakonec vybojovaly MK Ballerisimo (3. místo), Tom Krokodýl (2. místo) a Baby Lentilky z Holešova (1. místo). Větší děti bojovaly v konkurenci svých soupeřek, nakonec si medaile vysoutěžily Rozetky DDM Třinec, MiniBohunky a Juventus Karviná. Ve věkově stejné kategorii, jen v lepší výkonnostní třídě, si své medaile odnesly MK Ballerisimo, Lentilky z Holešova a Panenky Hranice. Mladé slečny se svými formacemi dále bavily celou Aulu VŠB a my tak mohli ocenit Rozetky DDM Třinec,... zobrazit celý článek