Bambiriáda Ostrava 24. - 26. 5. 2013

Bambiriáda v Ostravě proběhla již čtvrtým rokem v Bělském lese poblíž areálu Lesní školy v největším ostravském obvodu Ostrava – Jih. Jedná se o ideální místo v městském lese uprostřed mezi sedmi sídlišti.

Celkem se na akci prezentovalo téměř 40 vystavovatelů, na podiu vystoupilo okolo 500 vystupujících. O zdárný průběh se na místě staralo 50 pořadatelů a 6 členu štábu.

Těžko říci, jestli nám počasí přálo či nepřálo. Ale asi přálo. V pátek byla pořádná zima, ale aspoň nepřišel předpovídaný déšť, jen mrholení. V sobotu se déšť objevil, ale naštěstí s přestávkami. Zato v neděli nám to počasí vynahradilo a svítilo většinou sluníčko.

Bambiriáda začala v 9 hodin, ale první školní třídy dorazily již krátce po osmé. Hned na úvod se nám nevyhnuly drobné problémy s elektřinou, a tak se první vystoupení trošku posunuly. Krátce po desáté hodině byla Bambiriáda v Ostravě slavnostně zahájena starostou Městského obvodu Ostrava Jih Mgr. Karlem Sibinským. Z dalších hostů nás poctily svou návštěvou např. vedoucí odboru školství Ostrava Jih ing. Sylva Sladečková, místostarosta Ostrava Jih Bc. Radim Miklas, nebo Mgr. Renáta Solská z odboru školství Moravskoslezského kraje.

Na Ostravské Bambiriádě se prezentují neziskové organizace věnující se volnému času dětí a mládeže, střediska a centra volného času, domy mládeže, městská knihovna, sdružení věnující se relaxaci, nechyběly ani státní či dobrovolné složky hasičů, policie a armády. Na dětí čekají desítky úkolů na zručnost, rychlost, přesnost a jiné dovednosti, za jejichž splnění obdrží razítko do Bambiriádního pasu. Když je Bambipas zaplněn razítky, dostanou dětí drobný dárek věnovaný našimi sponzory.

Tradiční lákadlem pro děti je cvičná horolezecká stěna, trampolína, laserová střelnice nebo vzduchovková střelnice. Svou techniku, výstroj a výzbroj prezentují dobrovolní hasiči, policie a armáda, která v pravidelných vstupech předvádí komentované ukázky bojových a taktických dovedností.

O stravování vystavujících a pořadatelů se tradičně starají členové sdružení Dakota, kteří vaří v táborových polních kuchyních.

Sobotní Bambiriáda v Ostravě se nesla ve znamení pokračujících dešťových přeháněk. Počet prezentujících organizací se v sobotu dále rozšířil. Uprostřed plochy vyrostla mongolská jurta, v níž sídlila Mládež v akci s ukázkou čajové cesty kolem světa. Kousek dál se proháněl parní vláček, který vozil děti na vyjížďky. Své aktivity předváděly mažoretky Butterfly či tanečníci z Respect dance crew. Sdružení Fáles umožnilo dětem relaxovat za vlastního zpívání a bubnování na djembe, na stánku Sahaga joga byli návštěvníci seznámení se základem meditace. Své herní aktivity předvedlo Centrum volného času Směr. Partnerem Bambiriády byl rovněž Igráček, který nabízel dětem možnost zhotovit si vlastního Igráčka dle svých představ. Nechyběli tomíci, skauti, pionýři, selesiáni a další celostátní organizace.

Na podiu se střídaly taneční a hudební vystoupení. K těm tanečním přispěly velkou měrou děti z kroužků pod vedením Nikity Brožkové nebo Moniky Krupové. Hudební vystoupení doplnil svým recitálem i moderátor ostravské Bambiriády Honza Ražňok.

V neděli ráno bylo ještě poměrně chladno, ale obloha se brzy roztrhala a vykouklo sluníčko. To přilákalo návštěvníky, takže Bambiriádní městečko bylo plné po celý den.

Na pódiu se opět střídaly hudební a taneční vystoupení, kterým tentokrát vévodily mažoretkové formace a břišní tance.

Někteří z vystavovatelů už museli Bambiriádu v neděli opustit, ale nahradili je noví, například holky z Europa Direct, zástupci z Lesní školky Heřmánkov nebo pedagogové z Domu dětí a mládeže v Porubě.

Ani v neděli tak nechyběly ukázky výtvarných technik, logické hádanky, postřehové hry, soutěžní dráha vodáků, hádanky a kvízy, skákací hrady, skluzavky, hry na rychlost a šikovnost, parní vláček, trampolíny, lezecká stěna, střelba ze vzduchovky, laserová střelnice, ukázky bojových umění, relaxace, čajovna, chůdy, hody na cíl, obličejové masky, zbraně a vojenská technika, malování Igračků, prohlídka teepee, a spousty dalšího.

Celkově Bambiriáda v Ostravě, i přes nepřízeň počasí v prvních dvou dnech nabídla svým návštěvníkům celou řadu možnosti a nápadů jak smysluplně využít volný čas dětí. Své kroužky, oddíly, tábory a aktivity nabízelo téměř 40 vystavovatelů, kteří na Bambiriádu do Ostravy přilákali přes 13 tisíc návštěvníků.

Bambiriáda Ostrava 24. - 26. 5. 2013 - fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patička pod spodním menu