BAMBIFEST Ostrava 22. - 23. 5. 2015

22.5 a 23.5. se konal v Ostravě-Bělském lese BAMBIFEST, který je pokračováním úspěšné akce pro děti Bambiriáda. Do akce se zapojilo téměř 30 organizací se svým stánkem a aktivitou pro děti a bez mála 20 organizací, které vystoupily několikrát na pódiu. Záštitu nad ostravským BAMBIFESTem převzali starosta obvodu Ostrava–Jih p. Martin Bednář, senátor p. Leopold Sulovský, náměstek primátora města Ostravy p. Lumír Palyza a náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje p. Věra Palková.
I přes ne příliš hezké počasí se BAMBIFESTu zúčastnilo během dvou dnů čtyři tisíce návštěvníků. Děti během akce získávaly u jednotlivých vystavujících organizací za aktivity razítko do BAMBIpasu, který byl slosovatelný o drobné a sladké odměny. Navíc tento BAMBIpas sloužil jako vstupenka na doprovodné akce BAMBIFESTu, které mohli účastníci akce navštívit i během následujícího týdne po BAMBIFESTu.
Bez finanční a materiální podpory by to však nešlo, proto děkujeme všem partnerům, kteří se podíleli na hladkém průběhu BAMBIFESTu. Mezi hlavní partnery patřili Moravskoslezský kraj, Rádio Čas, Nadace ČEZ, Deník, Webnode, Ostrava, Ostrava-Jih, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR a Ostravské vodárny a kanalizace.

Vystoupení na pódiu bylo velmi rozmanité a bohaté. A koho jste mohli vidět na pódiu? Tak třeba mažoretky z Butterfly Ostrava se svými několika vystoupeními, dále ukázky juda a karate pod vedením trenérů z 1.Judo Club Baníku Ostrava a Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava, malí hasiči z Lvíčátek Klimkovice si připravili ukázky ze zásahu, dále se představily MŠ Staňkova, ZŠ Kunčičky, ZŠ Chrjukinova, Respect dance crew, ŠD při ZŠ Ostrava- Mariánské Hory, SVČ Moravská Ostrava a Přívoz, Taneční kroužek cikné čahja, Kulturní zařízení Ostrava-Jih, Centrom NZDM se svými originálními tanečními vystoupeními, ale také jsme mohli shlédnout divadelní představení o cvrčkovi v podání Divadla loutek Ostrava. Pozvání přijali také Urban-Motion, kteří se zabývají parkourem a freeruningem. Na závěr prvního dne nám zahrála havířovská skupina TGM a sobotní den a celý BAMBIFEST ukončil zpěvák Honza Kalník.
Stánky a aktivity na louce si připravili Respect Dance Crew, Sahadža joga, Nebuď oběť, Klub přátel železniční dopravy, Klub malých debrujárů, dále pak Rádio Čas, Městská policie Ostrava, ale také Knihovna Města Ostravy, AVZO Stará Bělá, Český červený kříž, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR, 1. Judo Club Baník Ostrava, SK a KS Dakota, SDH Ostrava-Zábřeh, Pionýr, Posejdon, CVČ Směr, Centrum meditace a relaxace Mantra, Divadlo loutek Ostrava, Asociace TOM se svými dvěma kluby, Salesiánský DDM, Sluj, SDO Brontosauři. Svůj stánek měl také Vodní bar z OVaK, RADAMOK a děti potěšily také atrakce z DÁREK – NAAT.

Během soboty uspořádala Nová Akropolis doprovodný program „Ukliďme Bělský les“, kdy se čistil Bělský les od odpadků.

Organizátorem BAMBIFESTu v Ostravě byl RADAMOK – Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje. Na organizování akce pomohlo přes 50 dobrovolníků. RADAMOK se však nepodílel pouze na ostravském BAMBIFESTu, ale také na BAMBIFESTu v Krnově a Českém Těšíně.

Děkujeme všem účinkujícím, partnerům a návštěvníkům za vydařenou akci a těšíme se opět na příštím ročníku BAMBIFESTu.

Celou fotogalerii naleznete zde.

Patička pod spodním menu