BAMBIFEST Ostrava 17. - 18. 5. 2019

Rok s rokem se sešel a nás čekal další ročník BAMBIFESTu, největší přehlídky volnočasových aktivit pro děti a mládež z Moravskoslezského kraje. Letos 21. ročník proběhl na loukách u Koliby v Ostravě-Bělském lese v pátek a sobotu 17. a 18. května 2019.

BAMBIFEST se i přes hlášenou předpověď počasí velice vydařil a děti s rodiči si na louky opět našli cestu. V areálu festivalu si děti vyzvedly hrací kartičku – BAMBIpas, se kterou si prošly stánky a zde plnily aktivity, které si pro ně tyto organizace připravily. Za splněný úkol obdržely děti do svého BAMBIpasu razítko a při splnění daného množství razítek byl BAMBIpas na infostánku BAMBIFESTu slosovatelný. Děti obdržely krásné ceny od našich partnerů, kterým tímto velmi děkujeme.

Záštitu nad ostravským BAMBIFESTem převzal starosta městského obvodu Ostrava-Jih pan Bc. Martin Bednář, náměstek primátora města Ostrava Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D., náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislav Folwarczny a senátor Ing. Leopold Sulovský

Stánky

Během konání festivalu bylo k vidění ve stáncích 32 organizací, jejichž součástí byla také krajská rada s 90 oddíly, které pracují ve svém volném čase s dětmi a mládeží a nabízí jim tak skvělé využití volného času. Ve stáncích si děti mohly vyzkoušet střelbu na laserovou střelnici, zahrát si puzzle, vyzkoušet si oživování na figuríně nebo si vyzkoušet vědecké pokusy. Děti letos také vyzkoušely fotbal, házenou nebo gymnastiku. V rámci evropského programu Interreg nás také na BAMBIFESTu navštívily neziskové organizace z Polska, které si pro děti připravily jak vědecké pokusy, tak také ochutnávky místních pokrmů a mnohé další aktivity.

Pódium

A co jsme mohli vidět v letošním roce na pódiu? Představilo se nám 21 organizací, což je přes 250 vystupujících při prezentaci své organizace na pódiu. Pro některé děti to bylo první vystoupení před rodiči a kamarády a všichni svá vystoupení předvedli velice obstojně a také za něj sklidili obrovský potlesk a uznání.

KDO S KOHO

Také v letošním roce jsme pro základní školy z Ostravska připravili sportovně-vědomostní soutěž s názvem „Kdo s koho“. V letošním roce se v boji o hodnotné i finanční odměny uskutečnilo 9 škol. Vítězné školy obdržely finanční odměny, všichni účastníci pak odměny od našich partnerů. A jak letošní souboj dopadl? První místo získala ZŠ PORG, stříbrnou příčku obsadila ZŠ Mitušova 16 a bronz si vysoutěžila ZŠ B. Dvorského. Všechny ostatní zúčastněné školy jsou v příloze této tiskové zprávy.

Další

Festival BAMBIFEST Ostrava byl připraven Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, z.s., která je střešní organizací pro více než 20 spolků pracujících s dětmi a mládeží z celého našeho kraje. Poskytuje jim právní a metodický servis, pomoc s vyplňováním dotací a grantů, vzděláváním a dalšími aktivitami.

Děkujeme všem pořadatelům, organizátorům, vystupujícím, vystavujícím, návštěvníkům a všem, kteří se jakoukoliv formou podíleli na přípravě a organizaci BAMBIFESTu.

Celý festival BAMBIFEST Ostrava by nemohl vzniknout bez finanční a materiální pomoci našich partnerů a také především bez podpory EU, městského obvodu Ostrava Jih, statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje, hlavních partnerů Veolia, Maleda, Globus – Lepší svět, ČSOB pomáhá regionům a také všech ostatních partnerů, kteří jsou uvedeni v příloze zprávy. Všem vám děkujeme!

BAMBIFEST Ostrava 2019 v číslech

135 osob z 32 organizací prezentujících svou činnost ve stánku

během 55 vystoupení se na pódiu představilo 250 vystupujících, převážně dětí z 21 organizací

soutěže KDO S KOHO se zúčastnilo 198 dětí z 9 základních škol z Ostravska

BAMBIFEST navštívilo přes 7 000 návštěvníků, převážně rodin s dětmi

festival připravují 4 zástupci RADAMOK, z.s. a na akci pomáhalo dalších 19 dobrovolníků

při organizaci festivalu v době konání bylo „odpracováno“ přes 550 dobrovolnických hodin

BAMBIFEST 2019 se konal v dalších 4 městech napříč Českou republikou

Celou fotogalerii naleznete zde.

Patička pod spodním menu