Den Země Kopřivnice 26. 4. 2019

V pátek 26. dubna 2019 jsme společně s městem Kopřivnicí oslavili Den Země, celosvětově známý svátek přírody, ekologie a také zamyšlení se nad životním prostředím. V parku dr. Edvarda Beneše jsme si pro žáky základních škol přichystali již druhý ročník sportovně-vědomostní soutěže Kopřivnická ekologiáda. Organizátoři soutěže si pro děti připravili netradiční překážkové dráhy, záludné otázky a nezapomněli také zapojit jejich kamarády, kteří je přišly podpořit a povzbudit. Děti bojovaly o finanční dar pro svou školu, ale také o hodnotné dárky od partnerů a města Kopřivnice, které si odnesl každý soutěžící. A jak samotná soutěž dopadla? 6. místo obsadila ZŠ 17. listopadu, 5. místo si vybojovaly děti ze ZŠ Floriana Bayera, o 4. místo se poprala ZŠ Lubina. 3. místo, finanční odměnu v hodnotě 1 500,- Kč a spoustu dárků získala ZŠ Emila Zátopka, 2. místo s finanční odměnou 3 500,- Kč pro školu v soutěži obdržela ZŠ Milady Horákové a první místo si vybojovala ZŠ Mniší, která obdržela pro děti odměny od partnerů a finanční příspěvek pro školu v hodnotě 5 000,- Kč.

Ale tato akce nepatřila jen základním školám. Pro ostatní návštěvníky byli připraveny zajímavé stánky - mohli navštívit zábavnou stezku Cesta kapky, kde bylo potřeba splnit úkoly k vodní tématicke, osvěžit si znalosti ze správného třídění elektroodpadů ve stánku společnosti Asekol, projít se po lesní cestě a prohlédnout si lesní zvířata, seznámit se s horninami a nerosty nebo zjistit, z čeho všeho se dá vypozorovat předpověď počasí. Také zde byly stánky s vědeckými pokusy, čističkou odpadních vod nebo prezentací pionýrské skupiny Kopřivnice, která odpoledne také vystoupila se svým divadlem a pěveckým vystoupením na pódiu. Na pódiu se také objevilo zábavně poučné vystoupení k odpadům, pánové z ÚDIF (Úžasné divadlo fyziky) nám ukázali spoustu pokusů, ze kterých se až tajil dech a konec Dne Země nám zpestřila kopřivnická zpěvačka Lo Hrůzová se svou kapelou.

Děkujeme všem návštěvníkům za hojnou účast, městu Kopřivnice a RADAMOKU za zorganizování tohoto dne, všem partnerům, bez kterých by tato akce se nemohla uskutečnit a především generálnímu partnerovi SLUMEKO (Služby města Kopřivnice) za odměny pro děti do soutěže pro základní školy a záštitu nad celým Dnem Země.

Den Země Kopřivnice 26. 4. 2019


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patička pod spodním menu