BAMBIFEST Ostrava 11. - 12. 9. 2021

„Ahoj, pojď si vybrat kroužek“, zní u infostánku BAMBIFESTu. „Mami, tati, můžu chodit do tohoto sportovního klubu?“, zvídavě se ptají děti svých rodičů. Tak přesně toto bylo možné slyšet na louce u Koliby v Ostravě-Bělském lese celý víkend 11. 9. a 12. 9. 2021, kde se konal festival, na kterém je možné najít si kroužek nebo oddíl.

Již 23. ročník plný zábavy, hraní, nových poznatků, ale také sbírání letáčků od organizací, které do svých řad zvaly nové kamarády, tak takový byl BAMBIFEST v Ostravě.

Aby se dětem na akci ještě více líbilo, připravili si pro ně organizátoři opět hrací trasu s kartičkou – BAMBIpasem. Za splnění aktivity u některých stánků dostaly děti razítka a za určité množství se pak mohly zapojit do losování o krásné ceny našich partnerů, kterým velmi děkujeme a vážíme si této podpory.

Záštitu nad ostravským BAMBIFESTem opět převzal starosta městského obvodu Ostrava-Jih pan Bc. Martin Bednář, náměstek primátora města Ostrava Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D., náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislav Folwarczny a senátor Ing. Leopold Sulovský.

Stánky

Během konání festivalu bylo k vidění ve stáncích 42 organizací a dva stánky našich partnerů. Některé organizaci prezentovaly své krajské rady, čímž zastoupily asi 90 oddílů, které pracují ve volném čase s dětmi a mládeží a naplňují tak dětem volný čas. Ve stáncích našich organizací si děti vyzkoušely znalosti ze zdravovědy, zeměpisu, ale také si zatancovaly se zkušenými tanečníky, zahrály si badminton nebo se trefovaly míčem do házenkářské brány či basketbalového koše.

Pódium

A co si letos pro diváky připravily organizace na pódiu? K vidění byly taneční kluby, sportovní oddíly nebo třeba parkour či akrobatická vystoupení. Představilo se nám 16 organizací, což je přes 110 vystupujících při prezentaci své organizace na pódiu. Pro některé děti to bylo první vystoupení před rodiči a kamarády a všichni svá vystoupení předvedli velice obstojně a také za něj sklidili obrovský potlesk a uznání.

Další

Celý festival BAMBIFEST Ostrava by nemohl vzniknout bez finanční a materiální pomoci našich partnerů a také především bez podpory městského obvodu Ostrava Jih, statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje, hlavních partnerů Veolia, Maleda, SeePOINT a také všech ostatních partnerů, kteří jsou uvedeni v příloze zprávy. Všem vám děkujeme!

Akce je součástí dnů FAJNA RODINA, realizovaných pro podporu ostravských rodin v rámci rodinné politiky statutárního města Ostravy.

Festival BAMBIFEST Ostrava byl připraven Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, z.s., která je střešní organizací pro více než 20 spolků pracujících s dětmi a mládeží z celého našeho kraje. Poskytuje jim právní a metodický servis, pomoc s vyplňováním dotací a grantů, vzděláváním a dalšími aktivitami.

Děkujeme všem pořadatelům, organizátorům, vystupujícím, vystavujícím, návštěvníkům a všem, kteří se jakoukoliv formou podíleli na přípravě a organizaci BAMBIFESTu.

BAMBIFEST Ostrava 2021 v číslech

160 osob z 42 organizací prezentujících svou činnost ve stánku

během 30 vystoupení se na pódiu představilo 110 vystupujících, převážně dětí z 16 organizací

i přes aktuální situaci BAMBIFEST navštívilo téměř 7 000 návštěvníků, převážně rodin s dětmi

festival připravují 4 zástupci RADAMOK, z.s. a na akci pomáhalo dalších 220 dobrovolníků

při organizaci festivalu v době konání bylo „odpracováno“ přes 500 dobrovolnických hodin

Celou fotogalerii naleznete zde.

Patička pod spodním menu